• Jasełka w przedszkolu

• Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku. W naszym przedszkolu już od wielu lat tradycją jest wystawienie w tym okresie przedświątecznym Jasełek. W tym roku Bożonarodzeniowe Jasełka odbyły się 19 grudnia z udziałem zaproszonych gości oraz przedszkolaków . Zostały przygotowane przez grupę 4-5 latków „ Motylki”. Mali aktorzy z wielkim przejęciem wygłaszali swoje role , przedstawiając historię narodzin Dzieciątka Jezus , z radością śpiewali kolędy i pastorałki. Wprowadziły obecnych na przedstawieniu w świąteczny i magiczny czas. Świąteczny nastrój podkreślały piękne stroje dzieci oraz bożonarodzeniowa scenografia nadała temu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Po przedstawieniu wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu , podzielili się opłatkiem i złożyli świąteczne życzenia. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role. Pozwoliło to wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają relacje między nami. Bardzo serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Tychowo za piękne prezenty dla dzieci.

• Spotkanie z Mikołajem

• 6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Przedszkolaki  powitały  św. Mikołaja piosenką. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Wszystkie dzieci dostały prezenty. Cieszymy się, że  Św. Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.  Przedszkolny Mikołaj sprawił  również miłą niespodziankę panom pracującym na naszej drodze wręczając słodki upominek. Mikołaj nie zapomniał również o pracownikach Urzędu Gminy wręczając słodki upominek zastępcy Burmistrza Panu Jackowi Marcinkowskiemu.